Достапни линкови

Либан: Примирје меѓу либанската армија и милитантите на Ал Каида


Примирјето меѓу либанската армија и милитантите поврзани со Ал Каида, според агенциите, се уште се одржува во палестинскиот бегалски камп во северниот дел на Либан. Најмалку осумдесет луѓе биле убиени во борбите меѓу двете страни што траеја неколку дена. Во меѓувреме, илјадници палестински бегалци го напуштија кампот.
XS
SM
MD
LG