Достапни линкови

Белград: Денеска пресуда за убиството на Ѓинѓиќ


Денеска во Специјалниот суд во Белград ќе биде изречена пресудата на обвинетите за убиството на премиерот на Србија Зоран Ѓинѓиќ. За атентатот што се случи на тринаесетти март две илјади и третата година се обвинети припадници на земунскиот криминален клан и на расформираната Единица за специјални операции предводени од нивниот командант Милорад Улемек Легија и неговиот заменик Звездан Јовановиќ.
XS
SM
MD
LG