Достапни линкови

Вашингтон: Постојат многу тензии меѓу Русија и Западот, изјави Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека постојат многу тензии меѓу Русија и Западот и изрази скептицизам во врска со развојот на демократијата во Русија. Во интервју за Ројтерс, Буш ја повтори американската загриженост за ерозијата на владеењето на правото и слободата на печатот во Русија.
XS
SM
MD
LG