Достапни линкови

Багдад: Над 30 лица загинаа во две експлозии


Над 30 луѓе загинаа, а 80 беа повредени денеска во две одвоени екплозии на автомобили бомби во Багдад. Претходно, непознати напаѓачи убиле двајца полицајци во возило.
XS
SM
MD
LG