Достапни линкови

Вашингтон: Буш очекува Американец на чело на Светската банка по Волфовиц


Американскиот претседател Џорџ Буш синока рече дека очекува дека наместо Пол Волфовиц на чело на Светската банка да дојде повторноАмериканец. По оставката на Волфовиц многу европјани очекуваат на местото претседател на светсата банка да биде европјанин.
XS
SM
MD
LG