Достапни линкови

Минск: Махмуд Ахмадинеџад во дводневна посета на Белорусија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад пристигна во Минск во дводневна посета на Белорусија, Енергетските прашпања се приоритет во разговорите на двете земји. Минск активно бара нови извори поради заострувањето на односите со Русија.
XS
SM
MD
LG