Достапни линкови

Асам: Најмалку 13 загинати во експлозија на бомба


Најмалку 13 луѓе беа повредени во експлозија на бомба предизвикана од сепаратистите во индиската североисточна држава Асам. Бомбата била поставена на велоспиед и ескплодирала кога се отворил пазарот. Полицијата во Калкута пак откри две бомби скриени во воз на главната градска станица.
XS
SM
MD
LG