Достапни линкови

Кабул: 25 талибански бунтовници убиени во напади на коалициските сили


Аганистанските власти соопштија дека во нападите на коалиционите авиони врз талибанските упоришта во јужен Авганистан се убиени 25 талибански бунтовници. Вчера најмалку 14 луѓе загинаа, а 31 лице беше повредено во напад на бомбаш самоубиец на пазар во Гардез.
XS
SM
MD
LG