Достапни линкови

Либан: Нови борби на либанските трупи со исламските екстремисти


Либанските трупи започнаа нови борби со исламските екстремисти на северот на земјата ден по крвавите судири во кои имаше 40 жртви. Во судирите кај палестинскиот бегалски камп Нахр ал Баред се користи и артилерија. Во меѓувреме, една жена загина. а десетина лица се повредени во силна експлозија во трговски центар во христијанскиот кварт на Бејрут.
XS
SM
MD
LG