Достапни линкови

Монт Еверест: Глигор Делев го освои Монт Еверест и треба да почне да се враќа во базниот камп


Македонецот Глигор Делев денеска треба да почне да се врака во базниот камп по вчерашното освојување на највисокиот врв Монт Еверест,висок 8 848 метри.Тој се искачи на хималајскиот врв како член на алпинистичката експедиција што ја сочинуваат десет планинари од Србија,Босна и Херцеговина и Република Српска.
XS
SM
MD
LG