Достапни линкови

Букурешт: Референдум за отповикување на претседателот Басеску


Во Романија се одржува референдум за отповикување на претседателот Трајан Басеску кој од парламентот е обвинет за злоупотреба на функцијата. Се очекува Басеску да го мине референдумот бидејќи, според последните анкети, дури седумдесет насто од граѓаните не се за негово заминување.
XS
SM
MD
LG