Достапни линкови

Самара: Работна вечера на Путин, Баросо и Меркел


Рускиот претседател Владимир Путин, пред утрешниот самит меѓу Русија и Европската Унија, приредува работна вечера за претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо и германскиот канцелар Ангела Меркел. На самитот во близина на Самара ќе стане збор за недоразбирањата меѓу двете страни, вклучувајќи го и прашањето за статусот на Косово.
XS
SM
MD
LG