Достапни линкови

Техеран: Состанок на ирански и американски претставници во Ирак


Шефот на иранската дипломатија Манучер Мотаки денеска најави дека на дваесет и осми овој месец во Ирак ќе се состанат ирански и американски претставници за да разговараат за ирачката безбедносна состојба. Министерот Мотаки прецизира дека преговорите ќе бидат исклучиво за Ирак и оти на нив ќе учествуваат и ирачки претставници.
XS
SM
MD
LG