Достапни линкови

Лондон: Тони Блер патува за Вашингтон на средба со Буш


Британскиот премиер Тони Блер денеска патува за Вашингтон на разговори со американскиот претседател Џорџ Буш. Разговорите ќе бидат фокусирани врз ситуацијата во Ирак и во Авганистан, како и врз подготовката на самитот на групата 8 индустриски најразвиени земји, што ќе се одржи во почетокот на наредниот месец во Германија.
XS
SM
MD
LG