Достапни линкови

Кандахар: Најмалку 60 Талибанци убиени во воздушен напад на НАТО


Најмалку 60 талибански борци се убиени ноќеска во воздушен напад на НАТО силите во провинцијата Кандахар, соопшти авганистанската полиција. Според истиот извор во селата во регионот потоа влегле копнените трупи. Од НАТО нема потврда за таков напад.
XS
SM
MD
LG