Достапни линкови

Техеран: Затворен Халех Есфандиари поради дејство против националната безбедност


Ирански суд го затвори Халех Есфандиари под обинение за дејствија против националната безбедност. Есфандиари е директор за Блиско источната програма на Меѓународниот Центар од Вашигтон Вудроу Вилсон. Нему пред 4 месеци му беше забрането да го напушти Иран.
XS
SM
MD
LG