Достапни линкови

Белград: Српскиот парламент денеска до полноќ треба да избере влада


Според уставниот рок, Парламентот на Србија денеска до полниќ треба да ја избере новата влада. Договорот на партиите од демократскиот блок на Србија за нова влада е поздравен од Меѓународната заедница. Парламентот по оставката на радикалот Томислав Николиќ треба да избере и Претседател на Собранието.
XS
SM
MD
LG