Достапни линкови

Брисел: Србија генерално се движи во вистинска насока, оцени Оли Рен


Европскиот комесар за проширување Оли Рен денеска во Брисел оцени дека Србија, генерално се движи во вистинска насока.,,Работите денеска се подобри од минатиот четврток и верувам дека лидерите на демократските сили ќе ги завршат успешно преговорите за составот на новата влада,, изјави Рен, додавејќи дека тоа ќе овозможи и продолжување на преговорите за Спогодбата за стабилизација и асоцијација со Србија.
XS
SM
MD
LG