Достапни линкови

Техеран: Ахмадинеџад најави остра освета во случај на напад од САД


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад најави остра освета доколку Соединетите Држави ја нападнат неговата земја поради нејзината нуклеарна програма. На прес конференција во Абу Даби, Ахмадинеџад рече дека земјите од Заливот треба да се ослободат од странските војници бидејќи тие биле одговорни за нестабилнсота во регионот.
XS
SM
MD
LG