Достапни линкови

Брисел: Состанок на шефовите на дипломатиите на ЕУ за односите со Русија


Шефовите на дипломатиите на Европската Унија на денешниот состанок во Брисел ќе расправаат за продолжување на санкциите против Узбекистан и за односите на Унијата со Русија. Брисел воведе ембарго против Узбекистан откако пред две години тамошната влада со употреба на сила ги задуши протестите во Адиџон.
XS
SM
MD
LG