Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинале во последните бомбашки напади


Двајца американски војника загинал во последните бомбашки напади во Ирак, соопшти командата на амриканската војска во Багдад. Од почетокот на интервенцијата пред четири години во Ирак загинале скоро три илјади и четиристотини американски војници.
XS
SM
MD
LG