Достапни линкови

Брисел: Хавиер Солана го поздрави договорот на демократскиот блок во Србија


Високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика, Хавиер Солана го поздрави договорот меѓу партиите од демократскиот блок во Србија за формирање на нова влада и порача дека Унијата во целост ќе ја подржува Србија на патот кон Европа. Солана изрази надеж дека изгласувањето на новата влада во парламентот ќе оди брзо и оти Србија ќе продолжи со спроведувањето на неопходните реформи.
XS
SM
MD
LG