Достапни линкови

Измир: Најмалку 14 лица повредени во експлозија на пазар


Најмалку 14 лица се повредени при денешната екплозија на еден пазар во турскиот град Измир. Полицијата соопшти дека веројатно станува збор за подметната бомба. Инаку, за утре во Измир се планирани анти-валдини демонстрации.
XS
SM
MD
LG