Достапни линкови

Москва: Одбележана 62 годишнината од победата против фашизмот


Русија со голема воена парада на Црвениот Плоштад ја одбележа 62 годишнината од победата против фашизмот. Претседателот Путин посочувајки на Естонија порача дека преместувањето на спомениците на воените херои од Советската ера на Втората Светска Војна е навреда за сопствените луѓе и создавање нови разлики меѓу државите.
XS
SM
MD
LG