Достапни линкови

Багдад: Посета на американскиот потпретседател Дик Чејни


Американскиот потпретседател Дик Чејни пристигна во Багдад прва станица од блиско источната турнеа. Целта е да се убедат соседите на Ирак претежно сунитски муслимани да ги подржат напорите за неутрализирање на напаѓачите во Ирак. Во меѓувреме агенциите јавија за 19 загинати во Арбил од камион бомба.
XS
SM
MD
LG