Достапни линкови

Брисел: Посета на министрите за одбрана и надворешни работи Еленовски и Милошоски


Министрите за надворешни работи и одбрана Антонио Милошоски и Лазе Еленовски денеска во Брисел на состанокот на Северноатланскиот Совет ќе информираат за примената на анционалната годишна прогтрама за подготовка на Македонија за членство во НАТО за периодот 2006/2007. Тие ќе остварат средби и со генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер. Во Брисел утре и задутре ке престојува и воена делегација на Македонија предводена од началникот Генерал Мирослав Стојановски, која ќе учествува на Евроатланскиот партнерски воен комитет.
XS
SM
MD
LG