Достапни линкови

Вашингтон: Дик Чејни заминува на Блискоисточна турнеја


Американскиот потпретседател Дик Чејни заминува на Блискоисточна турнеја со цел обезбедување поддршка за стабилизирање на состојбата во Ирак и за убедување на Иран да ја прекине нуклеарната програма. Чејни ќе престојува во Обединетите арапски емирати, Саудиска Арабија, Египет и Јордан.
XS
SM
MD
LG