Достапни линкови

Хаг: Попладнево продолжува судењето на Бошковски и Тарчуловски


Во Хашкиот трибунал попладнево, со сослушување сведоци, продолжува судењето на Љубе Бошковски и Јохан Тарчуловски за случајот Љуботен. Во судската постапка треба да бидат сослушани деведесет и шест сведоци што, според најавите на Хашкото обвинителство, би траело единаесет недели.
XS
SM
MD
LG