Достапни линкови

Индонезија: Една жена почина од птичји грип


Една жена во Индонезија починала од птичји грип, што е вкупно 75-та жртва во таа земја од вирусот, соопшти министерството за здравство. Жената имала висока температура и проблеми со дишните органи, по што било утврдено инфицирање со вирусот Ха 5 Ен 1.
XS
SM
MD
LG