Достапни линкови

Римади: 20 загинати, а над 40 повредени во два самоубиствени напади


20 луѓе загинале, а над 40 се повредени во денешните два самоубиствени напад во близина на ирачкиот град Рамади, а северно од Багдад биле убиени 6-мина ирачки војници. Вчера, најмалку 100 ирачани и 11-мина американски војници загинале во серија напади во Ирак. Од автомобил бомба во близина на Багдад настрадаа 40 лица а над 70 беа повредени. 6-мина американски војници и еден новинар загинаа во бомбашки напад на патот во провинцијата Дијала.
XS
SM
MD
LG