Достапни линкови

Скопје: Посета на министерот за одбрана на Бугарија Веселин Близнаков


Бугарска владина делегација, предводена од министерот за одбрана Веселин Близнаков, денеска ќе престојува во посета на Македонија. На средбата со македонскиот колега Лазар Еленовски, ќе стане збор за продлабочување на билатералната соработка, како и за искуствата на Бугарија на патот кон евро-атланските интеграции.
XS
SM
MD
LG