Достапни линкови

Синаи: Девет лица припадници на меѓународните набљудувачки сили загинале


Девет лица припадници на мировната мисија ,,Меѓународни набљудувачки сили,, загинаа откако мал француски воен авион во кој се наоѓале се урна во северниот дел на египетскиот Синајски полуостров, изјавија извори од египетските безбдносни служби. Повеќето од загинатите како што се јавува, биле французи. Меѓународните набљудувачки сили во Египет се задолжени за набљудување на египетско-израелската граница.
XS
SM
MD
LG