Достапни линкови

Доуала: Сеуште се трага по авионот на Кенија Ервеиз


Спасувачките екипи сеуште трагаат по авионот на авиокомпаинијата Кенија Ервеиз кој вчера се урна во јужниот дел на Камерун. Во авионот кој летал од Абиџан преку Доуала - Камерун до Најроби во Кенија, се наоѓаа вкупно 114 лица.
XS
SM
MD
LG