Достапни линкови

Киев: Јушченко и Јанукович се договорија за предвремени избори


Украинскиот претседател Викотор Јушченко и премиерот Виктор Јануковиќ се договорија да бидат одржани предвремени избори со цел да се надмине политичкиот ќорсокак. Се очекува работните групи на двете страни да ги презентираат препораките во понеделник.
XS
SM
MD
LG