Достапни линкови

Софија: Бугарија планира повлекување на 120 војници од Ирак


Бугарија планира да ги повлече своите 120 војници од Ирак, изјави министерот за одбрана веселин Близнаков не наведуавјки кога и кои се причините за намерите на Софија. Близанков на почетокот ан неделава во Ирак ги посети бугарските војници во логорот Ашраф.
XS
SM
MD
LG