Достапни линкови

Париз: Според анкетите води Никола Саркози


Според последните анкети, пред вториот круг претседателски избори во Франција, што ќе се одржи в недела, кандидатот на десницата Никола Саркози би освоил околу 54 насто од гласовите, а социјалистката Сеголен Роајал околу 45 насто. Анкетата е спроведена по нивниот телевизиски дуел.
XS
SM
MD
LG