Достапни линкови

Лондон: Денеска се одржуваат локални избори


Во Англија, Шкотска и Велс денеска се одржуваат локални избори. Според посматрачите, се очекуваат лоши резулати на владеачката Лабуристичка партија што би можело да го забрза заминувањето од функицијата на Премиерот Тони Блер.
XS
SM
MD
LG