Достапни линкови

Кабул: Едно лице загина, а 29 се повредени при далечински активирана бомба


Со далечински активирана бомба е погоден автобус на авганистанската армија при што загина возачот, а 29 лица се ранети, мегу кои 7 војници. Бомбата биола поставена во количка покрај патот и експлодирала во моментот кога минал автобусот.
XS
SM
MD
LG