Достапни линкови

Лондон: Денеска ќе биде одржан состанок на Контакт групата за Косово


Денеска во Лондон ќе биде одржан состанок на Контакт- групата за Косово, на кој ќе се разговара за следните чекори во процесот на решавањето на идниот статус на покраината. Во Лондон ќе престојува и специјалниот пратеник на ОН за Косово Марти Ахтисари, кој треба да има средби со британски државници, но нема да учествува на состанокот на Контакт- групата.
XS
SM
MD
LG