Достапни линкови

Париз: Телевизиска дебата меѓу Саркози и Роајал


Двајцата кандидати на претседателските избори во Франција десничарот Николас Саркози и социјалистката Сеголен Роајал денеска ќе се соочаат на телевизиска дебата. На анкетите пред вториот круг, закажан за в недела, во сигурна предност е Саркози и претстојната дебата, според посматрачите, можеби е последна шанса за Роајал да го намали неговото водство.
XS
SM
MD
LG