Достапни линкови

Њујорк: Руперт Мардок сака да го купи Вол Стрит Џрнал


Медискиот магнат Руперт Мардок и неговата Њуз Корпорејшн кампани понудија пет милијарди долари за да ја купат новинската компанија Доу Џонс која го издава весникот Вол Стрит Џрнал. Доколку зделката успее Мардок ќе стане најголемиот, како што се нарекува во бизнис круговите, играч во финански вести во светот.
XS
SM
MD
LG