Достапни линкови

Шарм Ел Шеик: Антонио Милошоски на состанок за Ирак


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски утре во Шар ел Шеик во Египет ќе присуствува на состанок кој всушност претставува иницијатива на ирачката влада за ново партнерство со меѓународната заедница. Министерството за надворешни работи оценува дека учеството на македонската делагација е од големо значење, бидејќи на таков начин се испраќа сигнал до ирачкиот народ дека силно ја поддржува нивната земја во нејзините напори за политички и безбедносни реформи.
XS
SM
MD
LG