Достапни линкови

Камбера: 58 годишнен слеп Британец заврши со пат околу светот


58 годишниот слеп британец Мајлс Хилтон Барбер го заврши патот околу светот со ултра лесен авион слетувајки денеска во Австралија. Тој патот го започна од Лондон на почеток на Март а леташе со помош на говорна навигација.
XS
SM
MD
LG