Достапни линкови

Вашингтон: Американско европски самит во САД


Денеска во Вашингтон ќе се одржи американско - европски самит Според најавите, Американскиот претседател Џорџ Буш, германската канцеларка Ангела Меркел и Шефот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо ќе разговараат за зајакнувањето на трансатлантската економска интеграција, во прв ред хармонизирањето на регулативата и стандардите на двете економски подрачја а ќе стане збор и за регионалните кризи, меѓу кои и Косово и Авганистан.
XS
SM
MD
LG