Достапни линкови

Талин: Премирот на Естонија Ансип повика на толеранција и помирување


Премиерот на Естонија Андрус Ансип повика на толеранција и помирување во таа земја.До ова доага по дво дневните протести, предизвикани поради отстранувањето на споменикот на Советската Црвена Армија во Талин.
XS
SM
MD
LG