Достапни линкови

Брисел: Солана ги повика САД директно да разговараат со Иран


Еврокомесарот Хавиер Солана синоќа ги повика Соединетите Држави директно да разговараат со Иран за неговата нуклеарна програма. Техеран е подготвен на таква средба, изјави Солана кој во средата во Анкара разговараше со иранскиот преговарач Лариџани.
XS
SM
MD
LG