Достапни линкови

Багдад: Четири лица загинале во напад врз цивилно возило


Непознати напаѓачи денеска во Багдад отвориле оган врз цивилно возило при што загинале четири лица, јавуваат агенциите. Се прецизира дека нападот се случил во делот од градот каде што живеаат и сунити и шиити.
XS
SM
MD
LG