Достапни линкови

Атина: Напад на полициска станица во Грција


Непознати лица фрлиле молотови коктели врз возила паркирани пред полициска станица во Атина што е трет таков напад во изминативе 24 часа во Грција. Се смета дека зад нападите стојат анархистите, а интензивирањето на нападите е во знак на солидарност со нивните луѓе во затворите, кои протестираат веќе 4 дена поради тоа што чувари претепале анархист затворен за грабеж на банка.
XS
SM
MD
LG