Достапни линкови

Вашингтон: Сите осум кандидати на Демократите го повикаа Буш да ја запре инволвираноста во Ирак


Сите 8 кандидати на демократите за американски претседател го повикаа претседателот Џорџ Буш да ја финишира американската инволвираност во војната во Ирак. Повикот беше упатен за време на првата ТВ дебата на кандидатите. Водечки личности меѓу демократите се Хилари Клинтон и Барак Обама. Дебата се одржа во Јужна Каролина каде што во јануари ке биде одржана и првата номинација на кандидатите.
XS
SM
MD
LG