Достапни линкови

Париз: Саркози ќе размисли за повлекува на трупите од Авганистан


Кандидатот за претседател на Франција во вториот круг, Никола Саркози изјави дека доколку биде избран, ќе размисли за повлекување на француските трупи од Авганистан. Во интервју за Француската телевизија, Саркози тој рече дека не верува оти долготрајното присуството на околу 1000 француски војници таму ќе биде одлучувачко.
XS
SM
MD
LG